0
06633425064

SDK چیست؟

SDK چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

SDK1

هر بازاریاب تلفن همراه  “SDK” را شنیده است که بحث در مورد محصولات و تیم های پشتیبانی مشتری خود صحبت کرده است.

اما واقعاً سؤال این است: SDK به چه معنی است؟

SDK دقیقا چیست؟

SDK مخفف software development kit  یا devkit است. این مجموعه ای از ابزارها و برنامه های نرم افزاری است که توسط توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه برای سیستم عامل های خاص استفاده می شود. 

ابزارهای SDK طیف وسیعی از موارد را شامل می شود ، از جمله کتابخانه ها ، اسناد ، نمونه کد ها ، فرآیندها و راهنماهایی که توسعه دهندگان می توانند از آنها استفاده کنند و در برنامه های خودشان ادغام کنند. SDK ها به گونه ای طراحی شده اند که برای سیستم عامل های خاص یا زبان های برنامه نویسی مورد استفاده قرار می گیرند.

بنابراین برای ساختن یک برنامه Android به یک ابزار SDK Android نیاز دارید. یک SDK iOS برای ساختن یک برنامه iOS ، یک VMware SDK برای یکپارچه سازی با پلتفرم VMware یا یک SDK Nordic برای ساخت بلوتوث یا محصولات بی سیم و غیره نیاز دارید.

SDK2

ویژگی های SDK خوب

از آنجا که SDK تلفن همراه شما قرار است در خارج از سازمان شما مورد استفاده قرار گیرد ، باید برای سایر مشاغل و توسعه دهندگان آنها ارزش قائل شود.

این مقدار به ویژگی SDK شما وابسته است:

 ♣ سادگی استفاده برای سایر توسعه دهنده ها

 ♣ مستندات کامل برای توضیح نحوه عملکرد کد شما

 ♣ کافی بودن عملکردها به ارزش برنامه ها اضافه می کند.

 ♣ از تأثیر منفی برروی  CPU ، باتری یا مصرف داده دستگاه جلوگیری می کند.

 ♣ با SDK های دیگر خوب بازی می کند.

SDK موبایل چگونه از برند شما سود خواهد برد؟

چندین مزیت متفاوت برای ارائه بارگیری SDK برای برنامه شما وجود دارد.

 ♦ ادغام سریعتر -> چرخه فروش کوتاه تر

 ♦ توسعه کارآمد -> توسعه سریعتر

 ♦ محصول عالی + SDK –> افزایش دسترسی

 ♦ کنترل برند -> خطرات کاهش یافته

 SDK vs API: آیا تفاوت وجود دارد؟

چگونه SDK با API متفاوت است؟

ما می توانیم API ، که به عنوان یک رابط پروتکل برنامه (یا برنامه نویسی برنامه نویسی) نیز شناخته می شود ، را به عنوان واسط بین دو قطعه نرم افزار تعریف کنیم. در اصل ، این کد امکان برقراری ارتباط کاملاً مشخص بین دو برنامه جداگانه را فراهم می کند.

 

API: the Mailman

از یک API به عنوان یک پست الکترونیکی که درخواست برنامه شما را به برخی از نرم افزارهای دیگر تحویل می دهد ، فکر کنید و سپس پاسخ را به برنامه خود برگردانید.  یک مثال ساده: این API است که امکان برقراری ارتباط بین تقویم Google و برنامه سفر شما را فراهم می کند به گونه ای که وقتی کاربر یک سفر را رزرو کند ، با تقویم خود همگام شود.

SDK فروشگاه پستی / سخت افزار

بیایید استعاره را به نتیجه منطقی آن برسانیم. اگر API پستی باشد ، پس SDK در آن زمینه چیست؟

این اداره پست و فروشگاه سخت افزار است.از آنجا که می تواند شامل همه چیز لازم برای برقراری ارتباط با یک نرم افزار دیگر (یعنی یک یا چند API) و همچنین موادی باشد که می تواند برای ساخت یک برنامه کاملاً جدید (یعنی کتابخانه های کد ، امکانات اشکال زدایی ، یادداشت های فنی ، آموزش ها و مستندات) استفاده شود.

این می تواند منبع سردرگمی برای غیر توسعه دهندگان باشد. از این گذشته ، اگر API و SDK بتوانند نرم افزار را به یکدیگر وصل کنند ، آیا این بدان معنا نیست که آنها اساساً یکسان نیستند؟

در این حالت ، به معنای SDK برگردید: این یک کیت توسعه است. SDK می تواند شامل یک یا چند API به علاوه ابزارهای اساسی باشد. API فقط یک قسمت از SDK است. 

devkit به عنوان “container”  بزرگتر برای کل ابزارهای SDK باشد .

نتیجه

در پایان ، اجازه دادن به مارک های دیگر برای استفاده از فن آوری شما از طریق SDK تلفن همراه شما فرصت هایی را برای نام تجاری شما فراهم می کند تا بتواند مخاطبان گسترده تری را نسبت به آنچه خودتان می توانید بدست آورید ، بدست آورید.

و تنها چیزی که نیاز دارد ارائه یک ابزار SDK کاربردی است که سایر برنامه ها می توانند با آن پیاده سازی و ادغام شوند.

به صفحه Documentation Developer خود بروید ، جایی که می توانید SDK های رسمی موبایل و وب ، کتابخانه های سمت سرور ، ادغام شریک و پروژه های پشتیبانی جامعه را بارگیری کنید. خواهید فهمید که SDK های ما به راحتی در برنامه های تلفن همراه خود ادغام می شوند و به شما قدرت تجزیه و تحلیل و بستر تعامل ما را در کالای خودشان می دهند.

ارسال دیدگاه